יום ראשון, 6 בספטמבר 2015

אסון באלסקה. נשארנו בחיים. בקושי | אלסקה פרק ד'

השירותים בקראוון סתומים. מי שאי פעם חווה שהות ממושכת בקראוון יודע שזה הסיוט הגדול ביותר של כל שוכני קופסאת הפח על גלגלים. עוד יותר מתהליך ריקון מיכל הביוב של הקראוון ( בהגה המקצועית "יונק הדבש"…..משאירה לכם להבין את הקשר…..).זה בעיקר סיוט של מרוקן המיכל - לרוב הנהג, שהוא לרוב הגבר גבר שהוא לרוב , ביננו, זה בסופו של דבר סותם גם את השירותים כי לו השלט "נא לא להוריד בשירותים שום דבר שהוא לא  נייר טואלט " לא נוגע. הטוסיק שלו חייב את הטוב ביותר , גם בקמפינג שורשי, ומגבוני מנהטן הגיעו איתו עד לקצה העולם בדנאלי, אלסקה. 
לא שאני ממומרת או נטורת טינה בשום דרך שהיא. ממש לא. 

אמנם אחרי טיולינו הקודם בקראוון נשבענו שלא נשתמש בשירותים הצמודים, אלא ננצל כל תחנת דלק, מסעדה, בית קפה, חנות ספרים, מזכרות, את חיק הטבע או את הדשא של השכן…..אבל קצת נשברנו אחרי שהקטנה כ"כ התלהבה שהיא יכולה לעשות פיסוק מהמיטה וישר לנחות על האסלה וכל 18 דקות הכריזה שיש לה "קקי" או "פיפי" או "קקי ופיפי" או " אני צריכה לשירותים אבל אני לא בדיוק בטוחה אם זה קקי או פיפי".   אז מהקטנה זה עבר גם לבינוני ולגדולה ובאמצע הלילה לי (לא שאני קמה בלילה אבל אם נגיד ייתכן והיה דוב בחוץ…)  ובסוף גם הנהגוס הרשה לעצמו, ככה בלי לשאול, על דעת עצמו. חוצפה אמיתית.

אז עכשיו  אנחנו באמת ובתמים מנצלים את כל חושינו להנות מהטיול. נהנים ,ממראות הנוף הפראי, נהנים מצלילי הטבע השקטים, נהנים ממגע האויר הצח ֿנהנים מטעם התוצרים המקומיים שהופקו מהשפע בפארק וסוף סןף גפ נהנים מריחות הסביבה…..אם לדייק ריחות הסביבה המאוד מאוד מאוד קרובה אלינו….קרי….השירותים שקרובים אילנו במרחק אוירי של 33 ס"מ.
lovely

אז עם ניחוח הטבע באפכם……הגענו לפארק דנאלי, הפארק הלאומי הגדול של אלסקה. ביתם של דובים, צבעים, שועלים, זאבים, ברווזים, נשרים, ארנבים, כבשי מצוקים, סלמונים, חתול הרים מצוי, נמלים טיבטיות  ומקק ארצישראלי.

הגענו עם עוד 894590 פנסיונרים. אנחנו הגענו עם כביסה מלוכלכת אחרי 15 יום טיול בקראוון שבו, כמו שציינתי, השירותים סתומים. הם הגיעו אחרי שירדו משייט תענוגות מספינה שעליה יש את אותו הסמל מהסידרה של קפטיין סטובניג וג'ולי האגדית. בחיי. 

גילי שמח, בטח שמח אחרי מה שהוא הוריד בשירותים, אבל בעיקר מכל הטבע מסביב וקיווה סוף סוף להתחבר לשקט, לעצים, לציוץ הציפורים ולסיגר מסביב למדורה. הוא שכח שאישתו כבר סגרה מסלול באוטובוס שטח של 8 שעות לתוך הפארק, משם לראפטינג בנהר הקרחונים ולקינוח סיבוב על מזחלת השלג עם ההאסקים שמושכים אותה.  כמו שנאמר בפולניות "הוא כבר ינוח בקבר"
כן, ראינו דובים (שניים), ראינו מוס מקרוב ומרחוק, ראינו כל מיני ציפורים שביננו, די דמו ליונים במערב נתניה , וכמעט דרסנו סנאי. 

הפארק יפהיפה, המים בנהר קפואים, דפקנו ארוחות ומיקמנו את הקראוון הכי קרוב שאפשר לשירותים של הפארק. השירותים שלנו הועברו לרשויות המקומיות. 
שם הם הוכרזו כ 
Weapon of Mass Destruction
 ומוקמו במקום של כבור איפה שהו בין פצצת האטום ופצצת מימן, וגילי קיבל את פרס הנובל לשנת 2015. פרס הנובל בתחום דו תיפלוצת הישבן. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה