יום ראשון, 1 ביוני 2014

סיורים 2014 | 40 טון של סוכר בברוקלין ואופנה במטרופולין

אני חזקה פה בעיניין הסיורים בניו יורק. במיוחד כשלוקחים אותי באוזן בלי שאני צריכה לחשוב יותר מידי מה,מי,איפה ומתי.  וברוך השם יש פה כל כך הרבה בקצות האצבעות שלא ממש צריך להתאמץ...רק לקום מהספה משידורים חוזרים של "סקס והעיר הגדולה".

אז עכשיו ממש העיר בשיא העירנות שלה, אחרי תרדמת החורף הארוכה, ואני ממש מסתחררת מכמות הדברים שאפשר לעשות פה בעיר. אני ממש בלחצ להספיק הכל. חייבים. לא רוצה כשאסתכל אחורה, כשנחזור לארץ (כשהקטנה תסיים את התואר השלישי בקולג') שיהיו לי חרטות שלא ראיתי את התצוגה החזותית בהשראת לואי ה 16 עם השפעות פילומה פיקסו (כן -זאתי של הבושם), בגלריית גאגוסיאן באפר ווסט סייד במימון הוויטני ולא אוכל לישון אחרי זה שנים כי "פיספסתי".....טוב, ת'אמת - אני משארת שלא אוכל לישון לא משנה מה אספיק לעשות פה - הרי אני פולניה, בת של פולניה, נכדה של פולניה וכו'...זה בגנים - הרי אנחנו אף פעם לא ישנות...במיוחד לא כשמתקשרים אלינו ב 4:34 בבוקר ושואלים אם "הערתי אותך?"

anyway

שני דברים לחודש הקרוב שאני ממש ממש ממליצה לבדוק - 1. מיצג מיוחד במינו בWilliamsburg בברוקלין, לכל המשפחה 2. פתיחת אגף האופנה בMetropolitan Museum of Art 

1. Marvelous Sugar Baby מאת Kara Walker - רק עד ה 4 ביולי
עבור מי: כולם- מבוגרים וילדים
משך הסיור: סיבוב קצר + ארוחת ערב או צהריים בשכונה המתוקה ליד
פרטי הגעה ועודhttp://creativetime.org/projects/karawalker/

במבנה נטוש של בית זיקוק לסוכר בברוקלין על קו המים הצופה למנהטן, אמנית מובילה החליטה להציג פסל מ כ 40 טון סוכר שמסכם את הסטורית המפעל והקשר לעבדים שעבדו שם בסוף המאה ה19.

הפסל עעעעעננננננקייייי ולבן, עשוי כולו מסוכר, וכ"כ שונה מקירות המפעל החומים המתפרקים. מסביב ישנם גם פסלים קטנים יותר מסוכר חום שמיצגים את ילדי העבדים שעבדו במפעל. 
מרשים וחזק ביותר.

אחרי שהסתובבתם, התרשמתם ושאלתם את חופן המדריכים שנמצאים במקום שאלות מנחות, יוצאים החוצה והולכים לאכול....אין ברירה.השכונה היא Williamsburg המקסימה - כולה נוטפת Cool - המון מסעדות קטנות, בתי קפה, חנויות של תוצרת מקומית וריהוט יד שניה.הנוף שם לאי מנהטן מקסים והשיטוט באיזי. 
מי שמכיר, יודע שיש פה בתי אוכל בשפע http://newyork.seriouseats.com/brooklyn/williamsburg/ 
הנה כמה שהם Family Friendly 

איפה כיף לאכול במרחק הליכה קרוב באיזור -
Williamsburger - http://www.williamsburgernyc.com- המבורגרים ועוד
Mullholand's - ספורט בר עם אחלה אוכל, ישיבה נוחה ולא פלצנית - מעולה לילדים (יש שניצל וציפס) http://mulhollandsbklyn.com/index.html
Diner - בתוך קרון ישן - http://dinernyc.comקעבור מי: חובבי אופנה ודברים יפים (לא כ"כ לילדים - אלא אם כן מסתובבים בשאר המוזיאון)
משך הסיור: האגף קטן, ממליצה לשלב סיבוב בעוד מתחם של המוזיאון - במיוחד הגג (בדקו את שעו הפתיחה)


אני לא חזקה במוזיאונים ענקיים, פשוט כי אני אף פעם לא ידועת איפה להתחיל שם.....קצת הולכת לאיבוד.
אבל אחרי סיור באגף האופנה המחודש של המטרופוליטן...נשבתי שוב.

האגף המחודש נפתח לא מזמן בכבודה של מישל אובמה, לא פחות ולא יותר, אנה ווינטור האגדית מווג וכמובן, הפייבוריטית שלי - שרה ג'סיקה פרקר.
והמוזיאון הבין מה שהן כבר הבינו מזמן - שאופנה זאת אכן אמנות.

התצוגה המרכזית שם עכשיו היא של מעצב Charles James - לא שם ידוע אבל אחד שעשה גלים אחרי מלחמת העולם השניה כששוב העלה למפה שמלות נשף קוטור כשהעולם צעד קדימה לפשטות. 
טוב...בלה בלה בלה....פשוט לכו לראות.enjoy!!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה