יום שני, 24 בדצמבר 2012

חופשה אקזוטית ב Christmas


כבר חודש וחצי אני לא מפסיקה לבכות. כל שעה שעתיים אני פורצת ביבבה שקטה והדמעות זולגות וזולגות והאיפור נמרח. אני מנסה לעשות את זה בשקט שהילדים לא ישימו לב ויבהלו. אבל אני פשוט לא יכולה להתאפק. המראות שאני רואה פשוט קורעי לב ורק לעתים נדירות מסתיימים בטוב – בבית אחד שני אחים שהופרדו בילדות ובקשר רק דרך כרטיסי ברכה. בבית אחר אב שמדבר עם ילדים בערב חג רק דרך המחשב ולא נמצא איתם בבית החם והכי קורע זה הכלב הרטוב והרועד בצד הרחוב בסופת שלג שרואה מכונית מתקרבת באופק.

כן, תעשיית הפרסומות האמריקאית עשתה את שיעורי הבית והחלה את פרסומות הקריסמס שמושכות במיתרי הלב בשניה שהחלפנו מגופיות לסוודרים. בין אם זה פרסומת לכרטיסי ברכה, סקייפ או מכונית טויוטה (או אוכל לכלבים – עוד לא ברור לי בדיוק למה הפרסומת עם הכלב) אני כבר רצתי לקנות כל מוצר שלא יהיה רק כדי שהאחים בפרסומת סוף סוף יפגשו, שהאבא יחזור לילדים ושהמכונית תאסוף ו\או תאכיל את הכלב. פרסומות שאתה לא נשאר אדיש להם ולא רק אם את(ה) במחזור.

הנה כמה דוגמאות
http://youtu.be/_IaTVlOvv14
http://youtu.be/ca6b3C2tKzY
http://www.youtube.com/watch?v=Z6edjsQd3sU
http://www.youtube.com/watch?v=KtvLN3dD5aQ
(חסכתי מכם את הקורעות ביותר)

אז כן – It's that time of the year וכולם רוצים או שתקנה משהו, או שתבשל משהו או שתכתוב איזה כרטיס ברכה לדודה של השכנה  - העיקר שתבזבז כסף. ומי אני שאגיד לא?!

אבל אז, אם כל הטוב הזה ("כל הטוב הזה" אני מתכוונת ל"כל" המגפי Enzo  שבחלונות ראווה ו"כל" תיקי מייקל קורס שבAmazon) פתאום נופל לי האסימון,,, או יותר נכון הQuarter   - שממש מסביב לפינה יש  גם את חופשת הקריסמס , סליחה – חופשת החורף (קריסמס זה לא פוליטיקלי קורקט) השנתית של הילדים מבה"ס.

כל האוויר יצא לי מהמגף- זה לא שלא ידעתי שהחג הדביק הזה מתקרב – כבר מהיום הראשון של בה"ס פה באמצע ספטמבר כל חנות מוצרי חשמל\כרטיסי ברכה או סתם מקלוני אוזניים מנגנת שירי חג מתקתקים שאי אפשר שלא להצטרף לפזמון (מודה שאני מכירה את רוב שירי הקריסמס בעל פה – זה על 12 ימי החג, זה על האייל של סנטה וגם זה שבו סבתא נדרסה ע"י אותו האייל). אבל התרכזתי בחלקים היותר מחמיאים שלו (המגפי רכיבה החומות ז'מס מאודדדד מחמיאות!) וניסיתי להדחיק את השאר.

עד שסוף סוף התאוששנו מהעיר הזאת בThanksgiving  פתאום הגיעה חופשה נוספת בלי שנשים לב. אוקי אוקי – בלי שאני אשים לב ואתכנן טיול תלת יבשתי או חוצה ארצות למשפחתי הקטנה. (כי הרי "אני חיה בשבילי?! אני חיה בשבילכם!!" במבטא פולני מאשים מצקצק)

אז מהר מהר התחלתי לעשות בירורים וכפי שחששתי – רוב המקומות, טיסות, מלונות וסתם כרטיסי קולנוע הוזמנו כבר 3 וחצי ימים אחרי קריסמס של שנת 2011.  האמריקאים האלו – אין עליהם – תמיד עם הכרטיס אשראי עשרה צעדים קדימה.

אז כנראה שדווקא  השנה לא נטוס במטוס הפרטי שלנו לאי מבודד בBahamas, כנראה שלא נבלה חג חמים מסביב לאח בבית הקיט שלנו בMassachusetts , כנראה שלא נגלוש במדרונות Vale בColorado ישר לבקתת שלג פרטית בשכנות לברד ואנג'לינה וכנראה לא נתרוצץ בביקיני בסטריפ של Miami Beach. לפחות לא השנה (אם כן היינו נוסעים לאחד מהאתרים האלו סביר להניח שהיינו פוגשים שם את רוב ההורים מהגן של גור כשהטייס והנהג הפרטי בקרבת מקום. וכן – את ה"הורים", הילדים כנראה נשארו בבית עם הנני).

אז....יצרנו קשר עם חברת נסיעות מקומית לקבל קצת רעיונות לאיזה מקום אקזוטי נוכל לסוע וצ'יק צ'ק חזרו אלינו עם ותכנית מפורטת לאתר סוף הדרך:

זה המכתב שקיבלנו ותראו לאן אנחנו נוסעים – איזה כייף!!!!

Dear Mr. Dudkiewicz,

Based on your recent inquiry in a vacation package during the winter holidays within your budget, our team at NGL searched high and low and found a vacation package in the ideal location and we would like to propose the following itinerary. All activities and location are based on availability and are flexible to change, cancel or switch dates.

Additional 'stay at home' days are available - but are not a must.  Our team tried to accommodate your whole family's interests, needs and ages however we put special attention on the desires of your wife. We don't mess with the Mrs.

Here we go:Dates: Dec 22 - Jan 1  Location:  NYC

Dec 22: Full day of fun in the surroundings of 22 River Terrace. Includes pancake breakfast
Dec 23: Marrionette show in Central park (11 am or 1 pm) The Three Bears Holiday Bash – Upper West Side Central Park's Swedish Cottage Marionette Theatre
Dec 24: Ice Skating in Battery Parkhttp://libertyviewicerink.pointstreaksites.com/view/libertyviewicerink
Dec 25: Lights at Dyker Hights (night)http://mommypoppins.com/dyker-heights-at-christmas-taking-kids-to-the-mind-blowing-dyker-lights-displays-in-brooklyn
Dec 26: MOMA family programhttp://www.metmuseum.org/events/programs/family-programs/a-midwinter-recess-dream
Dec 27: Circus (Big Apple or Oz)http://www.newvictory.org/Show-Detail.aspx?ProductionId=4160
Dec 28: Dad and Kids movie day - YOUR CHOICE
Dec 29: Wildlife Ice Carving, Bronx Zoohttp://www.bronxzoo.com/plan-your-trip/events-calendar/ice-sculpting-weekends.aspx
Dec 30: Mom and Dad day of funMY CHOICE
Dec 31: Friends
Jan 1: Holiday Train Show at the Botanical Gardens (Thomas)http://www.nybg.org/exhibitions/2012/holiday-train-show/index.php
Additional options: Tree at Rockefeller center
 West Village walk
 Chelsea Piers
Please review and let us know your thoughts. Once you approve, please sign and we will coordinate all activities. Don’t worry – we will send you the bill. 
Sincerely, N(oya)G(ur)L(ibby) Activity Planners

כן, אז כפי שאתם מבינים – המטרה המשנית היא בהחלט למצות את כל מה שיש לעיר להציע עכשיו בעונה המהממת הזאת ולחוות עם הילדים כמה שיותר (חייבים לסמן "וי" ולרוץ לספר לחבר'ה). והמטרה העיקרית – היא, כן – בדיוק כמו שחשבתם, להתיש את הילדים עד כדי כך שהם כבר ימותו לחזור לבה"ס או לפחות יפלו שדודים כל ערב בשש עשרים ושלוש עד למחרת בבוקר.אחלו לנו בהצלחה וישר כח.
עדכונים בהמשך.

 תמונות מהפעילות הראשונה ב Big Apple Circus


3 תגובות: