יום שישי, 5 ביוני 2015

מפגרת ומזניחה | 5 המלצות עירוניות ב NYC לשבוע הקרוב

אני גם מפגרת (בעידכונים) וגם ממש מזניחה (את הבלוג).....כמה שבועות עמוסים עברו. אז כדי שתדעו שאני כן מעודכנת ולא, לא שוכחת לחלוק את מה שקורה פה מסביב (בטירוף) אז הנה המלצות לשבוע הקרוב בעיר....לא הרבה אבל איכותי ושווה. גם לגדולים וגם לקטנים:

1)  מחול לגדולים :  אמנם נשאר ערב אחד (!!!) אבל אם אתם יכולים לבטל את כל מה שיש לכם מחר בערב ולמצוא כרטיסים (קצת בספק....) למופע הסיום של Cedar Lake ב BAM בברוקלין - טוסו. ראיתי, התעלפתי, רצתי לספר לחבר'ה. חובה!!!

2) חצי יום בעיר עם ילדים: אחד הפארקים הפחות מתויירים כמקום עליה לרגל הוא Madiso Square Park. אממאמאה - פארק קטן, מעבר לרחוב של Eataly, שלרוב לידו יש בוחטה של דוכני אוכל והקטע בו שכל כמה חודשים מחליפים בו את מיצגי האומנות הגדולים. כל פעם משהו אחר מפתיע שגם הילדים מתרשמים. הפעם פרגולות מתכת משתקפות מעל השבילים. באמת מגניב. ולהשלמת הסיור באיזור - חנות לגו ממש מעבר לרחוב (בילינו שם שעתיים- גם הגדולה לא רצתה לצאת). אז יצאנו עם אומנות, קצת אויר צח, אוכל (איך אפשר בלי) ולסיום גם הוצאנו קצת כסף על צעצועים אייכותים.  שרפנו חצי יום איכותי וכולם היו מבסוטים  - נדיר.
3) אומנות לגדולים: מי שעוד לא היה ב Park Avenue Armory חייב להגיע לשם אם לא בשביל מיצגי האומנות רק בשביל לראות את ההאנגר העעעננננקייי באמצע העיר שקיים מאז מלחמת העולם הראשונה (נדמה לי - משהו בסגנון של היכל לבנייה או טיפול במטוסי המלחמה). מקום עצום שכל פעם מכיל מיצג אומנותי אחד שמגיע למימדים כמעט בילתי נתפסים. בד"כ כולל מוסיקה ומשהו ויזואלי שגורם לך לעשות wwowowowwawwee גם אם אתה לא מבין כלום באומנות . כמוני.
אז השבוע מתחיל משהו חדש. לא יודעת להגיד בדיוק מה אבל של Philippe Parreno שצריך להיות אחד הטובים. תצפו להיות מופתעים.

4) לכל המשפחה : פתחו את הObservation Deck ב Freedom Tower. אמנם תיירותי אבל לפי דעתי גם כל מקומי חייב לעלות 380 מטר מעל פני האדמה ולהרגיש קצת אלוהי לכמה דקות. מומלץ לקנות כרטיסים מראש לשעה מסויימת (אפשר לבחור את השעה באתר) ויודעי דבר (השומר למטה בכניסה) אמר שממש כדאי לקנות כרטיס בזמן השקיעה. אני לוקחת את המשפוחה בראשון. 

5) מוסיקה וטבע לכל המשפחה: יש עוד כמה ימים אבל בחייאת תרשמו לכם ביומן. בקצה הדרומי של מנהטן פסטיבל River to River - פסטיבל מוסיקה באיזורים שונים בעיר. להביא שמיכה ונישנושים, לתפוס מקום על דשא (שבד"כ לא מלא בכלל), לשכב על הגב (אם הילדים מאפשרים), להקשיב למוסיקה ולהביט בנהר. כן - יפה כמו שזה נשמע. שנה שעברה הבאנו כדור, הילדים התרוצצו, ולדקה וחצי הצלחנו להיות רומנטים לאור יום באמצע העיר. בדקו בקישור את המקומות השונים ששם מתקיימים ארועי המוסיקה. ללא תשלום!!!!


טוב, רצה להספיק עוד כמה דברים. אעדכן!!!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה